بستن
جستجوی محصولات
شانه
تراکم
رنگ

نحوه نگهداری صحیح از فرش ماشینی

امروز با مقاله ای دیگر در مورد اصول نگه داری و حفظ فرش ماشینی در خدمت شما هستیم . و به موارد آسیب زا و راه حل جداگانه هر کدام به صورت دقیق اشاره کنیم . امیداوارم مارا تا آخر این مقاله همراهی کنید.

قبل از شروع یک نکته مهم را متذکر شویم و آن هم این است که : ممکن است بعضی از محتویات و موارد  این مقاله را در وب سایت های دیگر مشاهده کنید. و این مورد کاملا طبیعی است چون اصول و فنون همه یکسان هستند اما ما در این مقاله تمام اصول نگهداری از فرش ماشینی را به صورت صفر تا صد برای شما بیان میکنیم 

نحوه نگهداری صحیح از فرش ماشینی

فرش را به صورت اصولی جمع کنید:


برای اینکه بخواهید فرشتان را جمع کنید دو راه وجود دارد :

 

تا کردن فرش


لول کردن فرش


از بین این دو  بهترین و معتبر ترین روش که از نظر بسیاری از کارشناسان اصولی است لول کردن فرش است. زیرا لول کردن فرش هیچ گاه به تارو پود و الیاف فرش آسیب نمیرساند.

 

 فرش را در جای مناسبی از خانه پهن کنید:


نور خورشید به هر شئ که بتابد خواه یا ناخواه بروی آن شئ حتما تاثیر مخرب خواهد داشت و فرش هم از این قاعده مثتسنی نیست . سعی کنید حدالامکان فرش را به دور از نور خورشید پهن کنید چون نور خورشید اگر به صورت مستمر به فرش بتابد باعث ۱- رنگ پریدگی فرش ۲- آسیب به بافت فرش میشود.

راه کار : قسمتی از خانه که از آنجا نور به روی فرش میتابد را میتوانید با پرده سفید نازک بپوشانید تا از شدت نور کاسته شود .

 

 فرش را دور از رطوبت نگه دارید:


رطوبت یک عامل خطرناک و تدریجی برای پوساندن فرش زیر پایتان است . بسیاری از فرش هایی که به کارگاه رفوگری فرش ما  آورده میشوند اکثرا این فرش ها پوسیده هستند و عامل این پوسیدگی در اکثر موقع رطوبت است که به صورت تدریجی باعث پوسیدگی فرش شده است. 

برای جلوگیری از رطوبت فرش چند راه کار را پیشنهاد میکنیم: 1- از گذاشتن گلدان به طور مستقیم بر روی فرشتان ( حتی با وجود زیر گلدانی ) خودداری نمائید. 2- اگر بر اثر بی احتیاطی ظرف آب بر روی فرشتان بریزد باید سریعاً آب از روی سطح فرش جمع و خشک نمائید.

 

راهنمای شستشوی فرش :


جهت شستشوی فرش حتی الامکان از مواد شوینده مانند صابون مایع، مایع ظرفشویی و پودر دستی استفاده شود. در این روش مقداری پودر دستی و یا مایع ظرفشویی در آب حل شود. در ادامه از کف حاصله جهت تمیز نمودن فرش استفاده گردد. همچنین موارد زیر پیشنهاد می گردد:
1. در صورتي كه جهت شستشوي فرش از خدمات قاليشويي استفاده مي‌كنيد حتما قاليشويي مورد نظر معتبر باشد تا از آسيب رسيدن به فرش جلوگيري شود.


2. فرش را فقط با کف صابون و یا کف حاصله از مایع ظرفشویی و آب ولرم بشوييد و از ريختن موارد سفيد كننده مثل وايتكس، مواد شوینده اسيدي يا مواد قليايي مانند شامپو فرش های متفرقه كه باعث از بين رفتن رنگ فرش مي‌شود جدا خودداري فرماييد.


3. از تا زدن فرش خودداري كنيد و فقط فرش را به صورت رول حمل نماييد.


4. فرش را پس از اتمام شستشو با آب در محل شيب دار يا شيب تند، پهن يا از جايي آويزان كنيد. فرش را به صورت يكنواخت پهن نماييد تا هيچ جايي از آن چروك نشود.


5. بعد از شستن فرش هاي ابريشم گونه حتما روي آن بخار شور كشيده شود.

آخرین اخبار و مقالات

نحوه نگهداری صحیح از فرش ماشینی

نحوه نگهداری صحیح از فرش ماشینی

1399/01/18

 نمایشگاه دموتکس ترکیه

نمایشگاه دموتکس ترکیه

1398/02/07

دانستنی های فرش ماشینی

دانستنی های فرش ماشینی

1397/11/27

گره فرش چیست؟

گره فرش چیست؟

1397/09/17

تاریخچه فرش ماشینی چیست؟

تاریخچه فرش ماشینی چیست؟

1397/09/17

بهار را به خانه هایتان می آوریم با فرش رویال گلد

بهار را به خانه هایتان می آوریم با فرش رویال گلد

1397/09/17

مطالب مرتبط

WebDesign By Diaako